Lente

Nasza innowacyjna technologia codziennego użytku poza likwidacją wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii, pleśni i grzybów, dodatkowo zapobiega nawrotom przyczyn infekcji czyniąc poduszki środowiskiem nieprzyjaznym dla roztoczy i pasożytów.

Naso

Pozostawia na poduszkach
natychmiastowe uczucie
czystości i świeżości.

Cuscini
4x

Dzięki dużym zasobnikom
może zdezynfekować
i pozbawić brzydkich zapachów
do 4 poduszek naraz.

Ten łatwy w użyciu system mobilny
jest pierwszym tego typu urządzeniem
zdolnym w ciągu kilku minut odświeżyć
i zdezynfekować poduszki od środka.


     


Dlaczego Sanipill®?

 

We wszystkich hostelach, szpitalach czy klinikach na świecie codziennie zmienia się i pierze pościel często pomijając natomiast chemiczną dezynfekcję poduszek - siedliska szkodliwych dla zdrowia bakterii, zarazków, wirusów czy roztoczy. Nawet najbardziej luksusowe hotele, gdzie higiena jest bezwzględnie przestrzegana, zapewniają jedynie zmianę poszewek na poduszki pozwalając tym samym na użycie tej samej poduszki przez kilku gości przez co rośnie ryzyko infekcji i przenoszenia się wirusów z jednej osoby na drugą.


Kilku wybitnych naukowców, w tym Art Tucker ze szpitala St.Barth w Londynie, dowiodło, że poduszki (szczególnie te z pokoi hotelowych i szpitalnych) są niebezpiecznym źródłem infekcji.


Poduszki w Państwa domach, pomimo ich trzepania i wietrzenia, zwiększają wagę o 30% w ciągu zaledwie dwóch lat. Taki wzrost wagi powodują między innymi :  kurz, sucha skóra, łupież, zimny pot, ślinę, roztocza I ich odchody, bakterie, wirusy, grzyby oraz pleśń.


Wiadomo także, że około 250 milionów ludzi na świecie cierpi na alergie wywoływane przez roztocza, czy raczej przez ich odchody. Alergie te, wywołując ciężkie zapalenia skóry, chroniczny katar czy astmę oskrzelową, oddziaływają zarówno na skórę jak i na układ oddechowy.


Aby poprawić standard higieny i bezpieczeństwa poduszek, gdziekolwiek się znajdują, Rack System® zaprojektował, skonstruował i opatentował maszynę zwaną Sanipill® - absolutną innowację na rynku światowym – przeznaczoną do codziennego odświeżania, dezynfekcji i wietrzenia poduszek w środowisku nasyconym gazem utleniającym: znanym od 1895 roku ozonem. Sanipill® wyposażony jest w specjalne wentylatory, które wymuszają przepływ ozonu przez poduszki dzięki czemu kuracja nie kończy się na ich powierzchni zapewniając  tym samym dezynfekcję i likwidację brzydkich zapachów na każdym jej etapie.

 

Co to jest ozon?

 

Ozon to naturalny gaz o właściwościach dezynfekujących i silnym oddziaływaniu na BAKTERIE, WIRUSY, PLEŚŃ, GRZYBY i ROZTOCZA.


Ozon jest bardzo niestabilnym gazem, krzepnie w temperaturze -250°C podczas gdy jego temperatura wrzenia to -111°C. W temperaturze pokojowej jest w stanie gazowym i jest cięższy od powietrza. Wtedy też, w przypadku braku przepływu powietrza, opada. Jest naturalnie produkowany przez ultrafioletowe promienie słoneczne oraz pioruny podczas burz. Ponieważ czas rozkładu jest krótki, musi być produkowany i używany przez krótki okres czasu. Prezydium Ministerstwa Zdrowia uznało ozon za naturalną substancją chemiczną odpowiednią do dezynfekcji. Po użyciu zamienia się w tlen nie pozostawiając osadu. Nie wymaga też użycia detergentów ani chemicznych środków dezynfekcyjnych.


OZON (wzór chemiczny O3) w ciągu około 20 minut wywołuje reakcje usuwania mikroorganizmów i woni poprzez UTLENIANIE, tracenia atomu i zwracania tlenu (wzór chemiczny O2). Generatory ozonu używane przez Rack System® produkują ozon używając tlen zawarty w powietrzu. Reakcja chemiczna: kiedy ozon styka się z materiałem organicznym, zachodzi reakcja UTLENIANIA. Innymi słowy, bakterie, wirusy, roztocza a także cząsteczki chemiczne zwane zapachami, ulegają utlenieniu i, w efekcie, zostają unieszkodliwione. Dlatego „żywe” mikroorganizmy umierają podczas gdy cząsteczki zapachowe zmieniają się w cząsteczki innego typu (zapachy wyeliminowane).          

                              


Dane Techniczne

 

Maszyna, ważąca 85 kg i wyposażona w ułożyskowane kółka, została zaprojektowana i skonstruowana w taki sposób, aby obsługujący mógł ją przenosić w prosty sposób gdziekolwiek potrzebne jest przeprowadzenie kuracji. Maksymalna szerokość 72 cm pozwala na przejście przez wszelkie drzwi o regularnych rozmiarach.

Pomimo całkowitej nieszkodliwości zastosowano kilka funkcji bezpieczeństwa, które wstrzymują działanie urządzenia w przypadku braku hermetycznego zamknięcia pokrywy, nie wymienienia filtrów w odpowiednim terminie (co 12,000 cykli) oraz innych możliwych przypadków wynikających z nieuwagi bądź zaniedbania. Wszystkie materiały, z których składa się Sanipill ® zostały specjalnie zaprojektowane dla osiągnięcia pożądanego celu.

Sanipill®, objęty patentami i znakami firmowymi, spełnia wszelkie wymogi prawne o nastepujących dyrektywach:

  • 2006/42/CE – Concernente il riavvicinamento delle legislazioni degli Stati membri relative alle macchine.

 


Standardy techniczne zastosowane w sprzęcie oraz/lub w zestawie:

  • UNI EN ISO 12100:2010 – Safety of machinery – General principles for design – Risk assessment and Risk reduction.
  • EN 60204-1:2006 + A1:2009 – Safety of machinery – Electrical equipment of machines – Part 1: General requirements.
  • EN ISO 13849-1:2008 Safety of machinery – Parts of control systems related to safety – Part 1 General principles for design.
  • EN ISO 12100-1The EC-certification and the user manual are approved by TUV Sud with Technical Report No. IS225934 TR of 05.03.2013

 

Sanipill® jest wyposażony w panel sterujący połączony z mikroprocesorem o unikalnym oprogramowaniu zaprojektowanym specjalnie dla Rack System® gwarantującym osobie obsługującej zarówno wysoki poziom autonomii jak i niezwykłą łatwość użycia.

Sanipill® pozwala wybierać pomiędzy czterema różnymi poziomami dezynfekcji i usuwania zapachów. Po wybraniu danej operacji wystarczy tylko wcisnąć przycisk START a urządzenie zacznie cykl od automatycznego określenia odpowiedniej ilości ozonu.

Seria komunikatów dostępnych na wyświetlaczu daje użytkownikowi, w każdym momencie, informacje dotyczące stanu cyklu pracy oraz czas pozostały do końca. Specjalne zamki elektroniczne pozwalają na częściowe bądź całościowe otwarcie drzwiczek pod koniec cyklu.

Na każdym urządzeniu znajduje się metalowa tabliczka zawierająca główne dane techniczne takie jak nazwę modelu, numer seryjny, rok produkcji itp. w celach gwarancyjnych.

Użyte elementy zostały wyprodukowane z najlepszej jakości materiałów przy minimalnym gwarantowanym zamówieniu na tysiące cykli.
Rack System®  gwarantuje skuteczną sieć pomocy oraz długi szereg części zapasowych dla utrzymania wydajności urządzenia.

Jak zachować optymalną higienę

Sanipill - Kompleksowa higiena pachnąca czystością
Codzienne stosowanie Sanipill® w celu dezynfekcji i odświeżenia poduszek i kołder powinno odbywać się bez wystawiania poduszek i kołder na świeże powietrze i tym samym uniknięcia ich zanieczyszczenia pyłkami i innymi cząsteczkami, które często powodują uporczywe alergie sezonowe.

Wracając z podróży biznesowych i turystycznych, coraz bardziej rozpowszechnionych także w rejonach geograficznych o wysokim ryzyku, wraz z walizkami, ubraniami a także na skórze przywozimy niebezpieczne dla nas wirusy, bakterie i pyłki.

W takim przypadku należy zanieść obrania do pralni, wziąć prysznic przed pójściem spać oraz, przede wszystkim, wprowadzić do codziennego użytku Sanipill ®.

Życzymy wszystkim zdrowia!